Hammock/Hammock Chair Hanging Kit
€ 18.70
In stock. Delivery in 3-5 business days.
Item number
1315-HOOK2
Read More
Suitable for:
- Accessories
What makes this product special
Measures 4 x 5 x 9 cm.
How can I strengthen my child’s vestibular sense through fun games?
Find great tips in our Play Guide on sensorimotor development and the primary senses, right here on our blog.More Information
| Item number | 1315-HOOK2 |
|---|---|
| Suitable for | Accessories |
| Material | Metal |
| Maintenance | Wipe with a damp cloth, Air dry, Store in a dry indoor place |
| Instructions/rules | English, French, Dutch, Italian, German |
| Take it with you | to the cabin |
| Weight limit (max kg) | 205 kg |
| Size in cm: | 4 x 5 x 9 cm |
| Item weight | 0,2 kg |





Login and Registration Form